045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Vitamin E 200IU me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Vitamin E 200IU 1x60 Copa

5.49 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiSwanson
Sasia
1

Rreth Vitamin E 200IU

Vitamina E është një vitaminë që shkrihet në yndyrë. Ajo gjendet në shumë ushqime duke përfshirë vajrat bimore, drithërat, mishin, shpezët, vezët, pemët, perimet dhe vajin e grurit. Është gjithashtu në dispozicion si shtesë.
Vitamina E përdoret për trajtimin e mungesës së vitaminës E, e cila është e rrallë, por mund të ndodhë në njerëz me çrregullime të caktuara gjenetike dhe në foshnje të parakohshme shumë të ulëta.
Disa njerëz përdorin vitaminën E për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe enëve të gjakut duke përfshirë forcimin e arterieve, sulmet në zemër, dhimbjen e gjoksit, dhimbjen e këmbës për shkak të arterieve të bllokuara dhe presionin e lartë të gjakut.
Vitamina E përdoret gjithashtu për trajtimin e diabetit dhe ndërlikimeve të tij. Përdoret për parandalimin e kancerit, sidomos kancerit të mushkërive dhe orëve tek duhanpirësit; kanceri kolorektal dhe polipet; dhe kancerit të stomakut, prostatës dhe pankreasit.
Vitamina E Rekomandohet si antioksidant për të trajtuar mungesën e vitaminës E në organizëm;
Stimulon sistemin imunitar;
Ka veprim antikancerogjen;
Paraqet ndihmë të madhe në gjendjet e dobësisë së organizmit pas sëmundjes sepse shpejton rigjenerimin e qelizave;
Parandalimin e arterosklerozës;
Pengon Sterilitetin
Zvogëlon simptomat e ndezjes;
Mbron lëkurën dhe thonjët;
Zbutë sindromin paramenstrual te gratë;
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Mënyren e përdorimit e gjeni në Paketim.

Indikatorët

  • çrregullimeve të thonjve (çarje)
  • Është antioksidant
  • Forcon flokët dhe thonjët
  • Forcon sistemin imunitar
  • Parandalon ndryshimet qelizore të cilat mund të qojnë në shfaqjen e kancerit
  • Për parandalimin e arteriosklerozës
  • Zbutjen e dhimbjeve menstruale

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0