045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Varumin 1 dhe 2 me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Varumin 1 dhe 2 200x50 Mililitra

74.99 64.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Lëng
ProdhuesiVarufarm
Sasia
1

Rreth Varumin 1 dhe 2

Varumin® 1 Shishe qelqi që përmban 50 ml  për përdorim oral.
Varumin® 2 Shishe qelqi që përmban 200 ml  për përdorim oral.
Varumin® është një ilaç bimor për administrimin oral, i cili përbëhet nga dy formulime: Varumin® 1 dhe Varumin® 2, për përdorim në kombinim. Kjo ilaç bimor është bërë duke përdorur: ekstrakt aloe thatë, propolys dhe ekstrakt uji të disa bimëve. Ekstraktet nga barnat bimore, të përfshira në Varumin®, kanë spektër të gjerë të veprimit farmakodinamik.
Këto komponente aplikohen gjerësisht në mjekësinë tradicionale, homeopatike dhe në atë shkencore. Veprimet më të rëndësishme farmakodinamike janë: citotoksike, imun-stimuluese, detoksifikuese, anti-inflamatore, anti-mikrobe, diuretike, anti-depresive dhe laksativë. Për këtë arsye, Varumin® mund të përdoret si ndihmës në terapinë standarde të llojeve të ndryshme të sëmundjeve, të karakterizuara me sistem të dobët imunitar dhe gjendje të keqe të përgjithshme.
Shumë studime dhe raste të veçanta kanë provuar efektin antikancer të Varumin®. Studimi klinik ka kryer veprimin e Varumin® kundër virusit pappiloma (HPV), dhe ekzaminime të tjera të ngjashme.
Përfundimi nga të gjitha ekzaminimet e bëra është se Varumin® heq pranimin e terapisë standarde të sëmundjeve malinje dhe ka veprim në vetvete kundër qelizave të kancerit. Varumin® rrit rezistencën e organizmit, që stimulon përgjigjen imune. Me aplikimin e Varumin® pritet rigjenerimi i indeve të shkatërruara dhe rimëkëmbja e plotë e pacientit.
Nuk ka dëshmi të efekteve të padëshiruara si pasojë e aplikimit të Varumin®.
Varumin® përmirëson gjendjen e përgjithshme të trupit kur organizmi shter, për përmirësimin e rezistencës së organizmit, si ndihmës në terapinë standarde të disa sëmundjeve akute dhe kronike, sëmundjeve malinje, anemi dhe shtete të tjera që karakterizohen me imunitet të ulët dhe gjendje të keqe të përgjithshme .
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Nga personat që janë tepër të ndjeshëm ndaj disa komponentëve të përgatitjes;
Nga personat me pengim zorrash;
Nga personat me sëmundje inflamatore të zorrëve ekzistuese (sëmundja e Crohnit, kolitis ulcerative);
Nga personat me inflamacion të shtojcës (apendiksit) dhe stomak-dhimbje me etiologji të panjohur;
Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit;
Fëmijët nën 10 vjet – sepse siguria e preparateve që përmbajnë Aloe nuk është konfirmuar për fëmijët më të vegjël se 10 vjet.
Varumin® është menduar për përdorim oral, duke ndjekur orarin para shujtjes :
Fillimi i trajtimit
Terapia fillon me Varumin® 1: Në fillim të trajtimit, pini të gjithë sasinë e Varumin® 1 (50 ml).
Vazhdimi i trajtimit
Pas 6 orësh fillojnë të marrin Varumin® 2. Merrni Varumin® 2 katër herë në ditë, një luge supë  para shujtjes.

Indikatorët

  • Antiinflamator
  • Forcon sistemin imunitar
  • Ilaqe bimore kunder kancerit

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0