045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Vaj Sacha Inchi (Kikirik I Maleve) me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Vaj Sacha Inchi (Kikirik I Maleve) 100 Mililitra

12.49 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Lëng
ProdhuesiBio Planete
Sasia
1

Rreth Vaj Sacha Inchi (Kikirik I Maleve)

Sacha inchi është një bimë që rritet kryesisht në rajonin e Amazonës, sidomos në Peru (ky mbetet burimi me cilësi më të lartë) ku ajo është ngrënë nga njerëzit indigjen për shekuj me radhë.

Përdoret si një vaj, fara mund të piqet dhe të hahet, dhe mund të konsumohet në formë pluhuri (sidomos me bazë bimore).

Sacha inchi është e pasur me omega-3, -6 dhe -9, tokoferol-vitaminë E, karotenoide (vitamina A), dhe fibra. Përbërja e saj unike e ushqyesve sigurojnë përfitime të dukshme për trupin.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Edhe pse është një vaj i fortë, ai nuk shkakton kurrfarë irritimesh apo efekte anësore. Për përdorimin e tij duhet pasur parasysh:

Fëmijet nën moshën 12 vjeç rekomandohet të perdorin gjysmën e dozës së të rriturve.

II. Nuk këshillohet për fëmijët nën 5 vjec.

III. Nuk këshillohet të përdoret nga gratë shtatzëna në rrugë orale. Gjatë shtatëzanisë, vaji rekomandohet vetëm për përdorim të jashtëm.

Për më shumë konsultohuni me mjekun, apo farmacistin.

Indikatorët

  • Ndihmon në mbështetjen e funksioneve të shëndosha të trurit dhe kardiovaskulare
  • Ngadalsimin e procesit të demineralizimit të eshtrave
  • Përmirëson mikro-qarkullimin periferik
  • Ruan integritetin e lëkurës
  • Zbutjen e dhimbjeve në muskuj dhe në nyje

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0