045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Vaj Kokosi 300ml 300 Mililitra

11.89 €

Kategoria
ProdhuesiVitalia
Sasia
1

Rreth Vaj Kokosi 300ml

Vaji i Kokosit është një nga vajrat më të shëndetshëm të përdorur në dietë dhe të ushqyerit. Është një vaj vegjetal i nxjerrë nga kerneli apo mishi i kokosit, në mënyrë që të ruhen të gjitha lëndët ushqyese të naftës.
Vaj është me ngjyrë të bardhë ose të verdhë të zbehtë dhe ka erën specifike të këndshme të kokosit. Vaj kokosit përmban një formë të shëndoshë të yndyrave të ngopura që sugjerojnë se konsumi i saj nxit metabolizmin. Ndihmon trupin të djegin më shumë yndyrna duke i dhënë më shumë energji dhe qëndrueshmëri më të madhe. E gjithë kjo rezulton me humbjen e kilogramëve shtesë dhe ruajtjen e peshës së shëndetshme dhe të ekuilibruar. 50% e yndyrave të ngopura në vajin e kokosit është, në fakt, acid laurik, një acid dominues yndyror në qumështin e nënës.
Ka një efekt të fuqishëm dhe të dukshëm në flokë, fytyrë dhe lëkurë.
Vaj kokosit mund të bëjë një krem efektiv për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e thatë dhe të dëmtuar. Kjo ngadalëson procesin e rrudhave dhe plakjen e lëkurës, si dhe plakjen e parakohshme, dhe gjithashtu ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të lëkurës (psoriasis, dermatit, ekzemë).
Vaj kokosit është një nga ushqyesit më të mirë të flokëve natyralë, rigjeneron flokët e thatë dhe të dëmtuar, duke siguruar mbrojtje më të madhe dhe duke i dhënë shkëlqim të madh.

Indikatorët

  • E bën lëkurën më të butë, më të tonifikuar dhe më të hidratuar
  • Eliminon në mënyrë efektive të gjitha rrudhat, shenjat dhe njollat në fytyrë

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0