045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Vaj i Farave Të Kungullit 250ml me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Vaj i Farave Të Kungullit 250ml 250 Mililitra

15.09 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Lëng
ProdhuesiBio Planete
Sasia
1

Rreth Vaj i Farave Të Kungullit 250ml

Curcubita Pepo, eshte lloji i kungullit nga farat e te cilit rrjedh vaji bimor i kungullit.

 Vaji i kungullit përmban omega-6 acid yndyror (përmbajtje 40% -50%), sidomos acid linoleik. Ai është i pasur me metale të rënda, hekur, magnez dhe zink.

Ai gjithashtu përmban vitamina A, B1, B2, B6, C, D, E dhe K, si dhe phytosterols (phytoestrogens) të cilat mbrojnë trupin nga sëmundjet kardiovaskulare, osteoporoza dhe kancerin e prostatës, gjirit dhe zorrës së trashë. Përveç kësaj, ai përmban vitaminë E, aktiv si një antioxidant kundër plakjes së trupit dhe ushqen lëkurën.

Gjithashtu vaji është i shkëlqyer në parandalimin dhe trajtimin e problemeve te fshikëzes dhe parazitët e zorrëve.

Gjate perdorimit është vënë re se heq dhimbjen në muskujt e lodhur, trajton artritit dhe redukton kolesterolin.

 Ju mund të konsumoni vajin në sallata, në të gjitha llojet e perimeve, por edhe në supa apo salca.

Vaji i kungullit është shumë i shijshem, me një aromë të lehtë pikante.

Për aplikim të jashtëm: Vendosni një sasi të vogël të drejtpërdrejtë në vendin që keni dhimbje dhe masazhojeni butë derisa te absorbohet. Përsëriteni 2-3 herë në ditë, në varësi me rastin.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Edhe pse është një vaj i fortë, ai nuk shkakton kurrfarë irritimesh apo efekte anësore. Për përdorimin e tij duhet pasur parasysh:

Fëmijet nën moshën 12 vjeç rekomandohet të perdorin gjysmën e dozës së të rriturve.

II. Nuk këshillohet për fëmijët nën 5 vjec.

III. Nuk këshillohet të përdoret nga gratë shtatzëna në rrugë orale. Gjatë shtatëzanisë, vaji rekomandohet vetëm për përdorim të jashtëm.

Për më shumë konsultohuni me mjekun, apo farmacistin.

Indikatorët

  • Aktivitet antioksidues
  • Lufton inflamacionin
  • Lufton parazitët në zorrë dhe përtërin florën e tyre
  • Mbulon mungesën e vitaminave, mineraleve dhe vlerave ushqyese në trupin e njeriut

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0