045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Swanson Vitamin E 400 IU me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Swanson Vitamin E 400 IU 1x60 Copa

7.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiSwanson
Sasia
1

Rreth Swanson Vitamin E 400 IU

Vitamina E dallohet për vetitë e saj antisterile. Marrja e mjaftueshme e vitaminës E (alfa-tocopherol) është e rëndësishme sepse ajo funksionon si një antioksidant, duke mbrojtur qelizat, indet dhe organet nga efektet e dëmshme. Një dobi tjetër e Vitaminës E është zvogëlimi shumë i madhë i rrezikut të zhvillimit të sëmundjes së Alzheimerit.

Për të trajtuar mungesën e vitaminës E në organizëm; Stimulon sistemin imunitar;  Ka veprim antikancerogjen; Paraqet ndihmë të madhe në gjendjet e dobësisë së organizmit pas sëmundjes sepse shpejton rigjenerimin e qelizave; Parandalimin e arterosklerozës; Zvogëlon simptomat e ndezjes; Mbron lëkurën dhe thonjët; Zbutë sindromin paramenstrual te gratë.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Merret si shtojcë ushqimore për të rriturit , një (1) kapsulë në ditë, e preferueshme gjatë ushqimit ose sipas udhëzimit të mjekut. Të mos tejkalohen dozat e preferuara në udhëzim.

Indikatorët

  • Është antioksidant
  • Lufton arteriosklerozën
  • Parandalon ndryshimet qelizore të cilat mund të qojnë në shfaqjen e kancerit
  • Ruan integritetin e lëkurës
  • Sindroma paramenstruale

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0