045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Swanson Vitamin B6 100mg me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Swanson Vitamin B6 100mg 1x100 Copa

6.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiSwanson
Sasia
1

Rreth Swanson Vitamin B6 100mg

Vitamina B6 njihet edhe si Pyridoxine është një nga 8
vitaminat B. Ndër shumë funksione vitale rol kyç ka në zhvillimin dhe rritjen
normale, metabolizmin e glukozës e cila më pas shërben si burim energjie,
mbështet sistemin nervor duke ndikuar direkt në formimin e neurotransmiterëve
të cilët kanë rolin e transmetimit të sinjaleve në mes nervave. Mungesa e
vitaminës B6 në organizëm mund të shkaktoj probleme shëndetësore tek të
rriturit dhe tek fëmijët të cilat prekin nervat, zemrën, lëkurën, mukozën e membranës.

 

Përmbajtja: Vitamin B-6 100 mg.

Efektet terapeutike:

Anemia (Anemia Sideroblastike);

Trajtimin e nivelit të lartë të homocysteinës në gjak duke
siguruar mbështetje kardiovaskulare;

Luan rol esencial në sistemin nervor;

Tek të rriturit dhe fëmijët për trajtimin e mungesës së
vitaminës B6;

shton energjinë.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Mënyren e përdorimit e gjeni në Paketim.

Indikatorët

  • Mbështet zemrën e shëndetshme dhe enët e gjakut
  • Ndihmon trupin tonë të jetë i shëndetshëm – parandalon aneminë
  • Siguron energjinë e nevojshme të trupit

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0