045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Swanson Uva Ursi Leaf 100Kapsula me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Swanson Uva Ursi Leaf 100Kapsula 450 Miligram

11.19 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiSwanson
Sasia
1

Rreth Swanson Uva Ursi Leaf 100Kapsula

Uva Ursi Leaf  është antiseptik natyral më i njohur deri më tani. Zyrtarisht gjendet në listën e Pharmakopes të SHBA-s. Në fakt para zbulumit të antibiotikëve Uva Ursi është përdorur si trajtues i zakonshëm për trajtimin e infeksioneve të fshikzës së urinës. Uva Ursi Leaf i prodhuar nga Swanson Health Products ka përbërjen më të madhe të ekstraktit Arctostaphylos në tregun tonë. Apsorbohet shpejtë në stomak dhe më pas konvertohet në substancë antimikrobakteriale, astringent dhe me aftësi dezinfektuese. Gjatë urinimit ndikon në mukozën e traktit urinar, për të lehtësuar iritimin, lufton infeksionin, nxjerr bakteriet jashtë duke promovuar kështu urinimin e shpeshtë.

Përmbjatja:

Uva Ursi Leaf (Arctostaphylos uva ursi) 450 mg

Ka efekte të ndryshme:

Si diuretik;

Antispketik;

Antibakterial;

Anti-inflamator;

Infeksionet urinarë;

E-Coli;

Për plagët dhe infenksionet tjera me spektër të gjrë të
veprimit.

 

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

 Të mos përdoret gjatë shtatzanisë dhe gjidhënies.

Të merren dy kapsula dy deri në tre herë në ditë e shoqeruar me 250 ml ujë.

Indikatorët

  • Antibakterial
  • Antiinflamator
  • Dezinfektues për lëkurë dhe plagë
  • Infeksionet e fshikëzës së urinës - Cistite
  • Parandalon përsëritjen e infeksioneve të traktit urinar

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0