045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Spirulina 400 Mg me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Spirulina 400 Mg 100 Copa

10.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiNature Essential
Sasia
1

Rreth Spirulina 400 Mg

ALGA SPIRULINA 400 mg – 100 TABLETA
(Spirulina Maxima – Platensis)
Algat Spirulina është një alga blu-jeshile me pronat e shkëlqyera ushqyese që rritet në liqenet natyrale dhe artificiale alkaline
dhe i detyrohet emri i saj qesharak në përmasa të vogla dhe në formën e pandryshueshme spirale.
Është një burim i rëndësishëm i proteinave, amino acidet esenciale dhe jo esenciale dhe vitaminat dhe mineralet e tij e bëjnë atë një ushqim shumë kalori, atëherë konsiderohet si një “ushqim super”, aq shumë në mënyrë që në vitin 1974 u emërua nga Konferenca Botërore e Ushqimit ” OKB si një ushqim i së ardhmes, duke marrë parasysh tretshmërinë natyrore dhe praninë e ushqyesve që nuk gjenden lehtësisht në burime të tjera në natyrë.
Natyrisht i pasur në: Beta-carotene; Kompleksi Vit B (B1, B6, B3, B5, B6, B8, B9, B12); Vit D, Viti E, Viti K; minerale të tilla si Kalciumi, Magneziumi, Hekuri, Kaliumi, Zinku, Bakri, Mangani, Kromi, Germaniumi, Selenia; amino acide; klorofil; acidet yndyrore esenciale (GLA); enzimat (SODH); proteina; kripërat minerale; elementët gjurmë.
Për më tepër, përmbajtja e saj e lartë e L-phenylalanine (aminoacidet esenciale) vepron duke penguar oreksin dhe duke u bërë kështu një aleat i çmuar
në dietat e kontrollit të peshës, gjithashtu për shkak të vlerës së saj ushqyese.
Është gjithashtu i përshtatshëm për dietat vegjetarianë, duke qenë një burim natyral i vitaminës B-12.
Features:
• Është një nxitës energjetik që nuk vepron në sistemin nervor (siç bën kafeina apo guarana)
• Përmban 1.65 herë më shumë proteina soje dhe 3 herë më shumë se fasule
• 8.4 herë më shumë kalcium se sa qumështi
• 34 herë më shumë hekur se spinaq
• 3 herë më shumë proteina të mëlçisë me dobinë e shtuar për të mos bërë kolesterol të dëmshëm
• 20 herë më shumë beta-carotene than carrot
• 3 herë më shumë Vitamina B12 se ajo e gjetur në vezë
• Një sasi më e lartë e Vitamina E se çdo burim tjetër natyror
• Është burim i bimëve natyrale të glikogjenit, rezervë energjie që grumbullohet në mëlçinë tonë
• Është një burim natyror i antioksidantëve.
Pronat janë të shumëfishta:
* Është padyshim një shtojcë e vitaminës A, E dhe atyre të grupit B, dhe selen, magnez dhe kalium.
* Natyrisht ndihmon trupin kundër lodhjes dhe sosje të energjisë, prandaj është i përshtatshëm për ata njerëz që i nënshtrohen përpjekjeve fizike
dhe mendore dhe në situata që kërkojnë energji dhe vëmendje: studentët, periudhat intensive të punës, udhëtimet etj.
* Veçanërisht tregohet në ata që praktikojnë sportin për shkak të përmbajtjes së lartë të ferridoksinës dhe biotinës që pengojnë l
për formimin e acidit laktik në nivelin muskulor.
* Treguar në dietën vegjetarian sepse ajo është e pasur me vitaminë B12. Spirulina është veçanërisht e efektshme në luftën kundër anemisë.
Jo vetëm që siguron shumë hekur, por gjithashtu përmban ushqyes si vitamina E, vitamina B12, acid folik dhe bakër, të cilat janë të nevojshme për përdorimin dhe rregullimin e hekurit.
* Kjo mund të jetë një ndihmë e vlefshme gjatë periudhave të mbindjeshmërisë, dhe gjatë dietave të hollësishme (nëse merren 30-40 minuta para ngrënies duket
gjithashtu japin një ndjenjë të ngopjes, si dhe sigurimin e futjes së drejtë të vitaminave, mineraleve dhe aminoacideve).
* Ajo gjithashtu ka një efekt tonik në sistemin tonë imunitar dhe për këtë arsye e forcon atë.
* Redukton presionin dhe kolesterolin (studimet e kryera në Japoni dhe Indi duket se tregojnë se disa gram në ditë të këtij foshnja
alga deti janë të mjaftueshme për të ulur shkallën e kolesterolit “të keq” LDL, duke rritur në vend të Hdl të mirë).
* Përmirëson funksionimin e stomakut dhe zorrëve. Përdorimi i rregullt i Spirulina ndihmon zorrët pasi shkatërron bakteret e rrezikshme,
të tilla si Candida, dhe stimulon rritjen e florës intestinale (e rëndësishme për një asimilim të mirë të ushqyesve të përmbajtur
në ushqim dhe për të na mbrojtur nga infeksionet) Në stomak ka efektin anti-ulçerë, sepse ai përmban frenuesin e fuqishëm mesifirine të ulcerave.
Kombinimi i veçantë i phytonutrients saj si klorofil, polysaccharides dhe phycocyanin (e cila është burimi i vetëm në natyrë) ka një pushtet të fortë të detoksifikimin të gjithë organizmit duke kufizuar edhe helmim nga metalet e rënda të veshkave.
Ai lufton efektet e plakjes falë fuqisë antioksiduese të komponentëve të ndryshëm.
Falë efektit anti-inflamator të acidit gama-linoleik mund të lehtësohet simptomat e artritit, reumatizmit dhe sindromës premenstruale.
Përmirëson lëkurën, flokët dhe thonjtë në sajë të beta-karotenit dhe vitaminave B. E dobishme në rast të ekzema, puçrra fytyre.
Spirulina mund të përdoret në të gjitha moshat, si nga fëmijët dhe të moshuarit. Përdorimi i saj rekomandohet edhe gjatë shtatëzanisë dhe gjatë periudhës
e ushqyerjes me gji për marrjen e ekuilibruar të vitaminave, mineraleve dhe proteinave që ajo ofron.
Përbërësit: pluhur Spirulina (400 mg) dhe mbushesave (celuloze mikrokristaline, anhidroz dibasic fosfat kalciumi, stearat magnezi dhe silikon koloidal anhidroz).
Kundërindikacionet: Deri më sot nuk ka pasur kundërindikacione apo efekte anësore.
Siguria: Të gjitha produktet natyrore kanë një regjistër shëndetësor.
Natyra Essential zotëron certifikatën e cilësisë ISO 9001: 2008.
Kontrollet rigoroze të cilësisë (HACCP).
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Paralajmërimet: Mos e tejkaloni doza ditore të rekomanduara. Shtesat ushqimore nuk duhet të konsiderohen zëvendësuese për një dietë të ekuilibruar.
Mbani jashtë mundësive të fëmijëve. Ruajeni në një vend të ftohtë dhe të thatë dhe mos ekspozoni ndaj dritës së diellit.
Si të përdorni: Si shtesë për dietën, merrni tri (3) tableta në ditë, një (1) tabletë para çdo vakt.
REKRUTIMI I REKOMANDUAR: të paktën 30 minuta para ngrënies kryesore.

Indikatorët

  • Aktivitet antioksidues
  • Largon aneminë sideropenike dhe ndërton gjakun
  • Largon lodhjen dhe plogështinë
  • Mbulon mungesën e vitaminave, mineraleve dhe vlerave ushqyese në trupin e njeriut
  • Ndihmë për fuksionimin normal të zorrëve
  • Në funksionimin normal të trurit
  • Ofron forcë dhe energji për trupin e njeriut

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0