045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Pico Lax Shurup me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Pico Lax Shurup 150 Mililitra

6.79 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Shurup
ProdhuesiOFI spa
Sasia
1

Rreth Pico Lax Shurup

Pico Lax është shtesë dietetike që përmbanë fibra, laktulozë, aloe vera dhe lëng të kumbullave, e cila është e rëndësishme për funksionin fiziologjik të zorrëve në rastet e tranzitit të ngadalësuar.

Fibra bimore të lëngëshme të nxjerra nga misri nxisin aktivitetin normal të zorrëve dhe kanë ndikim pozitiv në lirimin e zorrëve nga feqet. Fibrat përthithin ujin, rrisin vëllimin dhe në këtë mënyrë stimulojnë peristaltikën e zorrëve pa irrituar mukozën e zorrëve.

Shkaqet kryesore të kapsllëkut janë:

-Ushqimi i varfër me fibra

-Harxhimi i florës bakteriale intestinale

-Përdorimi i tepërt i barnave

-Konsumi i vogël i lëngjeve

-Stresi dhe ngarkesa psiqike.

Nga studimet e fundit është llogaritur se mbi 50% e gjinisë femërore dhe më shumë se 35% e gjinisë mashkullore vuajn nga kapsllëku i rastit.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Te merret nga mosha 2 vjeqare  

Përdorimi:

1-2 lugë të mesme në mbrëmje para gjumit. Të pihet si e tillë ose të tretet me ujë apo ndonjë lëng tjetër.

Shoqërojeni me një gotë të madhe uji.

Indikatorët

  • Kundër konstipacionit epizodik
  • Kundër konstipacionit kronik
  • Probleme me opstipacion (peristaltikë e ngadalshme)

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0