045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Pico Lactis Plus Flakone me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Pico Lactis Plus Flakone 8x10 Mililitra

6.49 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Lëng
ProdhuesiOFI spa
Sasia
1

Rreth Pico Lactis Plus Flakone

Pico Lactis Plus është shtesë dietetike që përmban fermentë laktikë, maja birre (Saccharomyces cerevisiae), vitamina të kompleksit B dhe FOS.

Indikohet në rastet e çrregullimit të florës normale bakteriale intestinale, të shkaktuara nga diarrea, nga ushqyerja jo e rregullt, nga terapia me antibiotik dhe stresi.

Produkti i vetëm në treg në përputhje me legjislacionin më të fundit Evropian i cili kërkon të deklarohet sa lactobacile janë garantuar gjatë gjithë afatit të përdorimit.

2 miliard lactobacile të garantuara gjatë gjithë afatit të përdorimit.

Përmban kompleksin e plotë të vitaminave B (6 vitamina B).

Paketimi i jashtëm me informatat bazike dhe fletëudhëzuesi në gjuhën shqipe.

Pa Laktozë.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Të përdoret patjetër unaza për hapjen e tapës së flakonit, nuk rekomandohet hapja me dorë.

Mënyra e përdorimit:

1 ose 2 flakonë në ditë, apo sipas përshkrimit të mjekut.

Përmbajtja e flakonit mund të pihet si e tillë apo të përzihet me ujë apo ndonjë lëng tjetër, jo të ngrohtë, dhe të pihet ne stomak bosh.

Indikatorët

  • Parandalon diarrenë te fëmijët shkaktuar nga viruse të ndryshme
  • Parandalon diarrenë te fëmijët si pasojë e mjekimit me antibiotik
  • Përkrah terapinë trajtuese kundër Helicobacter Pylorit
  • Prevenon diarrenë si pasojë e udhëtimit
  • Tek sindromi i zorrëve të irrituara (IBS)
  • Trajtimi i diarresë si pasojë e infektimit me bakterien Clostridium difficile
  • Trajton dhe prevenon ekzemat tek infantet dhe fëmijët

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0