045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Pico B Complex Shurup me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Pico B Complex Shurup 120 Mililitra

5.79 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Shurup
ProdhuesiOFI spa
Sasia
1

Rreth Pico B Complex Shurup

Pico B Complex përmban vitaminat e grupit B (B1, B2, B3, B6 dhe B12) dhe inositol (B8) si shtesë e përshtatshme për fëmijët gjatë rritjes.

Veprimi:

1. Prodhimi i energjisë: Vitamina B1 është e nevojshme pë të kthyer karbohidratet që ne konsumojmë në glukozë, mungesa e ndonjërës nga këto vitamina mund të shkaktojë uljen e prodhimit të energjisë, përgjumje dhe lodhje.

2. Sistem nervor të shëndetshëm: Vitaminat B kompleks janë thelbësore për funksionimin e shëndoshë të sistemit nervor, mungesa e ndonjërës nga këto vitamina mund të shkaktojë stres, ankth dhe depresion.

3. Tretje të mirë: Veçanërisht me rëndësi jetike për tretje të mirë janë vitaminat B1, B2 B3 dhe B6, mungesa e ndonjërës nga këto vitamina mund të shkaktojë tretje të dëmtuar dhe mangësi të ushqyesve thelbësore.

4. Lëkurë, thonjë dhe flokë të shëndoshë:  Mungesa e ndonjërës nga këto vitamina mund të shkaktojë: lëkurën gri, pezmatimin e lëkurës, rrudhat, puçrrat në fytyrë, skuqje, rënien e flokëve, si dhe ndarjen e thonjëve.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Dozimi:

Fëmijët prej 1-3 vjeç 5ml shurup në ditë.

Fëmijët prej 4-6 vjeç 7.5ml shurup në ditë.

Fëmijët mbi 6 vjeç 10ml shurup në ditë.

Mund të përdoret edhe nga të rriturit 10ml shurup në ditë.

Indikatorët

  • Forcon sistemin imunitar
  • Lodhje të tepërt te fëmijët e moshës shkollore
  • Mbështetjen e funksioneve kognitive
  • Mungesë të oreksit
  • Rritë rezistencën ndaj ftohjes dhe gripeve sezonale
  • Si shtesë në mjekimin me antibiotik

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0