045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Oviron 30 Kapsula me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Oviron 30 Kapsula 1x30 Copa

14.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiOnovo
Sasia
1

Rreth Oviron 30 Kapsula

Oviron Kapsula

Bëhu i fortë si një dem duke forcuar sistemin imunitar!

Hekuri ndihmon qelizat e kuqe të gjakut të bartin oksigjenin
nga mushkëritë tek qelizat në të gjithë trupin. Kur lirohet oksigjeni, hekuri
pastaj ndihmon qelizat e kuqe të gjakut të bartin dyoksidin e karbonit prapa në
mushkëri. Hekuri gjithashtu luan rol të rëndësishëm në shumë reaksione thelbësore
kimike në trup. Te njerëzit me mungesë hekuri, qelizat e kuqe të gjakut nuk
mund të bartin oksigjen të mjaftueshëm për organizmin, sepse nuk kanë hekur të
mjaftueshëm.

Njerëzit me këtë gjendje shpesh ndihen shumë të lodhur.
Formula jonë siguron një burim ideal, duke kombinuar hekurin me nutrientët
tjerë gjak ndërtues si acidi folik dhe vitaminat B1, B2, B3 dhe Vitamina C të
cilat gjithashtu kontribojnë në zvogëlimin e lodhjes tuaj.

Përdoret te:

•             Mungesa e
hekurit dhe vitaminave

•             Mungesa e
hekurit gjatë shtatzënësisë

•             Anemia e
shkaktuar nga sëmundjet kronike

•             Ndihmon
për të kapërcyer lodhjen dhe mbingarkesën

•             Problemet
me të nxënit (të mësuarit)

•             Kolla e
shkaktuar nga ACE inhibitorët

Përmbajtja për një kapsulë Sasia në mg      Vlera ditore në %

Vitamin C (si acid askorbik)   15mg                                       17

Thiamin (ne formë thiamin HCl)  1mg                                        83

Riboflavin                                   2mg                                       154

Niacin (në formë niacinamidi)   10mg                                       63

Folate (në formë acidi folik) 2840µg DFE (1700µg acid folik)    710

Hekur (prej 195mg ferrosulfat)   60mg                                      333

Përbërësit tjerë: gjelatinë, miell misri, magnezium stearat
dhe silica.

Hekuri është një element metalik i rëndësishëm për jetën dhe
shumë procese biologjike. Hekuri nevojitet për prodhimin e rruazave të kuqe të
gjakut dhe për të transportuar oksigjenin në tërë trupin, gjithashtu mbështetë
funksionimin e mirë të shumë enzimave. Ferro sulfati është esencial për
metabolizmin e të gjitha vitaminave të kompleksit B. Një shtojcë hekuri është e
domosdoshme për gratë shtatzëna dhe personat anemik.

Acidi folik është i nevojshëm për prodhimin e qelizave të
kuqe të gjakut dhe në sintezën e qelizave të reja gjatë riparimit të indeve.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Udhëzimet e përdorimit: Merret si shtojcë ushqimore para dhe gjatë shtatzënësisë një (1) kapsulë në ditë shoqëruar me ushqim. Për të trajtuar mungesën e hekurit merret tri herë në ditë nga një (1) kapsulë shoqëruar me ushqim, apo sipas rekomandimit të mjekut

Indikatorët

  • Favorizon thithjen e hekurit në zonë dhe shpërndarjen e tij në organ
  • Forcon sistemin imunitar
  • Ka një efekt mbrojtës në enët e gjakut
  • Largon aneminë sideropenike dhe ndërton gjakun

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0