045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Osteocare me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Osteocare 30 Copa

6.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiVITABIOTICS
Sasia
1

Rreth Osteocare

Osteocare tableta

Shtesë ushqimore që përmbanë Ca, Mg dhe vitaminë D, si dhe kofaktorë esenciale që mbrojnë kockat. Nyjet dhe kockat janë shumë fenomenale, kur i konsideroni të gjitha ato që bëjnë për ne. Ata janë përgjegjës për çdo hap, kthes dhe lëvizje që bëjmë.

Vlerat nutritive: Në 2 tableta

Kalcium (Karbonat i kalcijumit) 800mg  Magnezium 300mg

Zink  10mg  Vitamin D 5 ?g

Paketimi: Kuti me 30 tableta.

Ruajtja: Të ruhet në temp nën 25 C.

Nuk përmban ngjyra artificiale dhe konservansë

Nuk përmban gluten, kripë dhe tharm

Nuk është testuar në kafshë.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Paralajmërim: Nëse,vuani nga alergjitë ushqimore ose jeni nën mbikëqyrje mjekësore, para përdorimit të këtij produkti konsultoni mjekun tuaj.

Nuk ka asnjë kufizim për gjatësinë e përdorimit të Osteocare ® tabletave, mund të përdoren për aq kohë sa është e nevojshme, si dhe mund të përdoren me produkte të tjera VITABIOTICS – it

Mbajeni barin larg nga fëmijët.

Shtatzënat dhe gjidhënëset duhet të konsultohen me mjekun e tyre.

Dozimi: Dy tableta në ditë, pas vaktit kryesor.

Tableta të mirret me ujë apo me një pije të ftohtë, në stomak të plotë. Tableta mos të përtypet. Mos e tejkaloni dozen e rekomanduar ditore.

Indikatorët

  • Kufizon zhvillimin e shtatit të shkurtër osteoporotik
  • Parandalimi i osteoporozës
  • Rritë densitetin e eshtrave

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0