045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Niacin ( Vitamin B3 ) 100MG me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Niacin ( Vitamin B3 ) 100MG 1x100 Copa

8.59 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiSolgar
Sasia
1

Rreth Niacin ( Vitamin B3 ) 100MG

Niacin (Vitamina B3) 100 mg
Niacin (Vitamina B3) është një vitaminë e tretshme në ujë dhe është pjesë e kompleksit B. Është e nevojshme për metabolizmin e karbohidrateve dhe në energji. Niacin gjithashtu mbështet shëndetin kardiovaskular, nxit rritjen e rrjedhjes së gjakut dhe mbështet shëndetin e sistemit nervor.
Ka studime të mira që tregojnë se niacina mund të rrisë nivelet e kolesterolit të mirë HDL dhe triglicerideve të ulëta.
Niacin gjithashtu ul  kolesterolin e keq LDL.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Nuk është e rekomanduar për gratë shtatzëna ose persona të moshuar. Nëse jeni duke marrë ndonjë medikament ose keni ndonjë gjendje jo të mirë shëndetësore, ju lutemi konsultohuni me mjekun tuaj para se të merrni ndonjë shtesë dietike. Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse keni ndonjë reaksion negativ. Mbajeni larg fëmijëve. Ruajeni në temperaturë dhome. Mos e përdorni nëse vulën e shishes së jashtme mungon ose dëmtohet.
Mos merrni më shumë se dozën e rekomanduar në paketimin e produktit.

Indikatorët

  • Luan një rol të rëndësishëm në shëndetin kardiovaskular dhe në sistemin nervor
  • Ndihmon në mbështetjen e funksioneve të shëndosha të trurit dhe kardiovaskulare

Kundërindikatorët

  • Në ekzemë dhe kruajtje
  • Në skuqje të lëkurës

Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0