045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Neurobetik me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Neurobetik 90 Miligram

52.99 49.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiFlourish
Sasia
1

Rreth Neurobetik

Nga koka deri te këmbët, çdo pjesë e trupit të njeriut përmban nerva. Nervat dërgojnë sinjale në të gjithë trupin duke na treguar kur dhe si të reagojmë ndaj shkaktarëve të tillë si dhimbja. Ata gjithashtu stimulojnë qelizat e muskujve që na lejojnë të lëvizim, të mbajmë zemrat tona duke rrahur, dhe tretet ushqimi ynë. Nervat tona luajnë një rol të rëndësishëm edhe në funksionimin seksual.

Secili prej nesh ka nevojë për shumë nevoje për muskujt te shendetshem, Vitamina C për mishrat e shëndetshme dhe kalcium për kockat e forta. Ka vitamina, minerale dhe ushqyes të tjerë që mund të bëjnë ndryshime në shëndetin tuaj nervor duke mbajtur nervat të shëndetshëme.

Neuro-Betic është një shtojcë natyrore ushqyese. Kjo formulë ekskluzive nxit dhe inkurajon aftësinë e trupit për të mbajtur një sistem nervor të shëndetshëm me funksionim normal.

Përbërësit:

Vitamina B1 (Benfotiamine) 30 mg – është version I tretshëm në yndyrë I vitaminës B1 (Thiamin)

Vitamina B6 (Pyridoxal-5-Phosphate) 40 mg – Pyridoxal-5-fosfat konsiderohet forma më prezente e kësaj vitaminë. Kjo është për shkak të faktit se P-5-P nuk kërkon aktivizimin e mëparshëm nga mëlçia për t’u bërë funksionale, por është gati për të kryer detyrat e tij menjëherë pas marrjes së gëlltitjes.

Vitamina B12 (Methylcobalamin) 120 mcg – Forma më neurologjike e Vitamina B12 quhet Methylcobalamin ose methyl B12

Biotin 600 mcg – Një pamjaftueshmëri e biotinës ka një efekt dramatik në sistemin nervor. Ruajtja e shëndetit mitokondriale është thelbësor për një rrugë të shëndosha nervore, të cilat kërkojnë më shumë energji se çdo organ tjetër i trupit. Përveç kësaj, biotina mund të shërbejë për një funksion tjetër në sistemin nervor duke marrë pjesë në reagimet e përfshira në heqjen e amoniakut, i cili është toksik për indet, duke përfshirë indet nervore.

Acid pantothenik 50 mg – I njohur si “anti-stress vitamin”. Acid pantothenik luan një rol në prodhimin e hormoneve adrenale dhe formimin e antitrupave. Gjithashtu është i përfshirë në transmetimin e nervave dhe në prodhimin e neurotransmetuesve.

Alpha Lipoic Acid 600 mg – Kjo lëndë ushqyese është një pjesë kyçe e makinerisë metabolike që e kthen glukozën (sheqerin në gjak) në energji për nevojat e trupit. Alpha Lipoic ofron mbrojtje të dyfishtë antioksidante sepse është sa yndyrore ashtu edhe i tretshëm në ujë. Shkalla e tretshmërisë në ujë do të thotë se funksionon brenda qelizës nervore. Zgjidhja e saj yndyrore e lejon atë të punojë jashtë qelizës, në nivelin e membranës. Ky veprim i dyfishtë në të dy anët e mureve të qelizave nervore thuhet se rezulton në një mbrojtje më të fortë kundër dëmtimit të radikaleve të lira.

Acetyl L-Carnitine 1000 mg – Acetyl L-Carnitine është përgjegjës për të mbrojtur membranat nervore nga dëmtimi i radikaleve të lira.

Carnosine 100 mg – Amino-acid L-Carnosine pranohet gjerësisht si një antioksidant anti-plakje që stabilizon dhe mbron membranat qelizore.

Phosphatidylcholine 60 mg – Phosphatidylcholine  i njohur ndryshe si lecithin. Fosfatidilkolina është një mbrojtës thelbësor i çdo qelizë, veçanërisht ato të sistemit tonë nervor, dhe shërben gjithashtu si burimi kryesor i kolinës, e cila nga ana tjetër është thelbësore për formimin e acetilkolinës, një nga neurotransmetuesit tanë më të rëndësishëm.

Inositol 60mg  është një komponent e indit tonë nervor dhe i rëndësishëm për stabilitetin e tij.

Ginkgo Biloba Extract 50 mg – Ginkgo mbështet aftësinë e trurit për të shfrytëzuar oksigjenin dhe glukozën duke përmirësuar rrjedhjen e gjakut periferik

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Për rezultatet më të mira, merrni 3 herë në ditë nga 1 kapsulë

Konsultohuni me mjekun tuaj para se të konsumoni nëse jeni shtatzënë ose duke marrë medikamente për diabetin.

Mbajeni larg fëmijëve.

Një produkt i mirë për diabetikët.

Indikatorët

  • Ndihmon në funksionimin e shëndetshëm nervor
  • Për funksionimin normal të nervave
  • Përmirëson shëndetin nervor

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0