045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Methylcobalamin 1000ug me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Methylcobalamin 1000ug 1x30 Copa

12.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiSolgar
Sasia
1

Rreth Methylcobalamin 1000ug

Methylcobalamin është forma aktive e koenzimës së Vitamines B12. Ndërsa trupi mund të absorbojë me lehtësi Vitamina B12 si kobalamin, ai duhet ta konvertojë atë më tej në një formë koenzimi, metilkobalamin, për t’u bërë metabolikisht aktiv. Në këtë formë, ajo është bioidentike ndaj njërës prej dy formave aktive që gjenden në trup. “Vitamina B12 e trupit” në këtë formulë ofrohet në një formë të dozimit të përshtatshëm, i cili është gjithashtu i përshtatshëm për veganët. *
Methyl-B12 është supozuar për të rritur imunitetin në sisteme të ndryshme të trupit dhe për të luftuar shenjat e plakjes në nivelin qelizor. Plotësimi i përditshëm mund të mbështesë funksionin e kujtesës, rritjen e përqendrimit dhe energjinë mendore.
Kjo vitaminë gjithashtu lufton sëmundjet e zemrës dhe ulë nivelet e tepruar të homocisteinës dhe është një trajtim i njohur për anemi. Shumë njerëz marrin një shtesë B12 për gjumë më të mirë, dhe për lehtësimin e astmës dhe alergjive. Ashtu si vitamina të tjera të B, ajo ka qenë e lidhur me përmirësimin e humorit dhe lehtësimin e stresit.
Në veçanti, Methylcobalamin ofron mbrojtje kundër humbjes së kujtesës tipike të moshës. Për këtë arsye, shpesh konsiderohet si një nga shtesat thelbësore të jetëgjatësisë e cila mund të jetë në gjendje të zgjasë hapësirën e jetës njerëzore.
Për shkak të funksioneve të lidhura me nerva, ajo gjithashtu ka përfitime si një lehtësim neuropatik i dhimbjeve. Aftësia e saj për të parandaluar neurotoksicitetin dhe rigjenerimin e nervave të dëmtuar është vërejtur për të nxitur lehtësim dhimbjeje për pacientët që vuajnë nga sëmundje degjenerative si artriti dhe sëmundja e Alzheimer.
Nënat pritëse mund të këshillohen që të marrin një shtojcë shtesë kompleks Vitamina B për të zvogëluar rrezikun e defekteve të caktuara të lindjes.
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Nëse jeni shtatzënë, apo në marrje të barnave ose keni ndonjë gjendje jo të mirë shëndetësore, ju lutemi konsultohuni me mjekun tuaj. Ndërprisni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun tuaj nëse keni ndonjë reaksion negativ. Mbajeni larg fëmijëve, dhe ruajeni në temperaturë dhome.
Mënyra e përdorimit gjendet në Paketim të produktit.

Indikatorët

  • Forcon koncentrimin, motivimin dhe kujtesën
  • Ndikon në qetësim nervor, redukton stresin dhe lehtëson ankthin

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0