045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Magnezium -Vitamin B6 me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Magnezium -Vitamin B6 1x100 Copa

15.89 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiSolgar
Sasia
1

Rreth Magnezium -Vitamin B6

Solgar Magnesium Vitamin B6 është një kombinim që vepron si qetësues natyral i sistemit nervor!

Nëse vazhdimisht ndjeni lodhje, pagjumësi, mundim, stres dhe disponim të keq, ankth dhe konfuzion, dhe nëse vuani nga dhimbjet e shpeshta të kokës nuk keni përse të përdorni vazhdimisht ilaçe!

Zgjidhja më e mirë është: kombinimi ynë magnez+vitamina B6, dy materie shumë të rëndësishme që shumica prej nesh nuk po i konsumojmë mjaftueshëm!

Magnezi është i rëndësishëm për më shumë se 300 funksione metabolike në organizmin e njeriut. Në fakt, secila qelizë në trupin e njeriut ka nevojë për këtë mineral që trupi të funksionojë si duhet.
Magnezi në trupin e njeriut ndodhet kryesisht në eshtra dhe dhëmbë, ndërsa në sasi më të vogël është në zemrën e njeriut dhe në tru, gjithashtu edhe në gjak.
Ai ndikon dukshëm në gjendjen tonë mendore dhe fizike.

Vitamina B6 përmirëson përthithjen e magnezit nga organizmi. Përveç kësaj ajo është e domosdoshme për sintezën e materieve që kanë të bëjnë me komunikimin e qelizave nervore.

Mungesa e vitaminës B6 shkakton lodhje, nervozë, ndjeshmëri, depresion, pagjumësi dhe vështirësi në ecje. Pos kësaj, me mungesë të vitaminës B6 ndërlidhen edhe dhimbjet e kokës, pezmatimi i nervave dhe sindroma e kyçeve të dorës.

Përdorni magnez dhe vitaminë B6 për funksionimin e duhur të sistemit nervor!

Nuk përmban SHEQER, kripë dhe niseshte.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Merret si shtojcë ushqimore për të rriturit, tri (3) tableta në ditë, preferohet gjatë ushqimit, ose sipas udhëzimit të mjekut. Të mos tejkalohen dozat e preferuara në udhëzim

Indikatorët

  • Ndihmon në transportin dhe absorbimin e Kalciumit
  • Përkrahë energjinë e metabolizmit dhe sistemit nervor në organizëm

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0