045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Magnesium 250mg me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Magnesium 250mg 20 Copa

3.59 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiMy Elements
Sasia
1

Rreth Magnesium 250mg

Çka është Magnesiumi?

Pak njerëz janë të vetëdijshëm se magnezi është thelbësor për funksionimin e trupit tonë.

Magnezi është një nga mineralet më të rëndësishme për trupin e njeriut , sepse përdoret nga pothuajse të gjitha organet e trupit, posaçërisht nga zemra, muskujt dhe veshkat.

Ai vepron duke forcuar mbrojtjen natyrale të organizmit dhe, në këtë mënyrë është shumë i efektshëm në terapinë e shumë sëmundjeve.

Shkencëtarët e kanë quajtur magnezin ‘minerali anti-stres’, balsam për muskuj dhe nerva.
Është i dobishëm në  muskuj, ndihmon reduktimin e dhimbjeve të barkut dhe dhimbjeve të barkut gjatë ciklit menstrual për femra, dhe mund të ndihmojë në lehtësimin e kokëdhimbjeve përgjatë periudhës para-menstruale.

Përveç tjerash, magnezi ka edhe shumë përfitime tjera në organizëm:
1. Aktivizon dhe rregullon metabolizmin
2. Rregullon ruajtjen dhe lirimin e energjisë
3. Rikthen energjinë dhe largon stresin
4. Shërben për relaksimin e muskujve
5. Lehtëson mpirjen e muskujve
6. Forcon kockat
7. Parandalon osteoporozën
8. Zvogëlon dhembjen e shkaktuar nga artriti
9. Rregullon nivelin e yndyrës në gjak
10. Ndihmon në luftimin e aterosklerozës
11. Parandalon sëmundjet koronare të zemrës dhe infarktin
12. Ul hipertensionin
13. Zvogëlon shanset për sulm në tru
14. Rrit qetësinë mendore
15. Ndihmon të flini më mirë
16. Trajton depresionin
17. Lehtëson stresin, ankthin dhe nervozën
18. Përmirëson përqendrimin
19. Ndihmon për marramendje dhe mundim
20. Trajton migrenën
21. I domosdoshëm për dhëmbë
22. Largon narkozën, dhimbjet dhe gjakderdhjen (në raste problemesh me dhëmbët)
23. Rregullon PH e trupit
24. Ul rreziqet për abort spontan dhe lindje të parakohshme te femrat shtatëzënë
25. Rregullon funksionin e zorrëve sidomos në rastin e kapsllëkut
26. Ndihmon në tretjen e proteinave, karbohidrateve dhe yndyrnave
27. Eliminon toksinat nga zorrët
28. Minimizon efektet laksative dhe eviton diarrenë
29. Ul rrezikun nga gurët në tëmth
30. Parandalon formimin dhe zvogëlon gurët në veshka

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Mënyra e përdorimit

Merret si një shtesë diete për të rriturit, (1) një tabletë e tretur çdo ditë në një gotë me ujë (200ml), mundësisht me ushqim.

Indikatorët

  • Ndihmon në mirëqenien e shëndetit të muskujve dhe në sensin e dobësisë së muskujve
  • Ndihmon në tretjen dhe shfrytëzimin e kalciumit nga organizmi
  • Nidhmon në lehtësimin e dhimbjeve të barkut, kokëdhimbjes dhe dhimbjeve menstruale sidomos për femrat e reja
  • Rrit stimulimin e sistemit nervor dhe muskular

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0