045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Lëkurë, Thonjë Dhe Flokë me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Lëkurë, Thonjë Dhe Flokë 1x60 Copa

15.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiSolgar
Sasia
1

Rreth Lëkurë, Thonjë Dhe Flokë

Çka është formula për lëkurë, thonjë dhe flokë?

Shumë vlera ushqyese nuk mund të merren nga jashtë, kjo formulë është e dizajnuar për plotësimin e nevojave të kolagjienit një komponent i rëndësishëm i lëkurës, thonjëve dhe flokëve, i cili zvogëlohet me moshën.

Kjo formulë përmban:
MSM (methylsulfonylmethane)  – që shpeshherë quhet edhe “minerali i bukurisë”, është burim i pasur i sulfurit dhe mbështet ciklin e rritjes së flokut dhe shëndetin e lëkurës dhe thonjëve.
Vitamina C – një antioksidant i fuqishëm, i rëndësishëm për lëkurën, thonjët dhe flokët dhe mbrojtësi më i mirë nga dëmtimi i radikave të lira. Ndihmon në prodhimin e kolagjenit, i rëndësishëm për mirëmbajtjen, regjenerimin dhe elasticitetin e lëkurës.
Silci – një mineral i cili shpesh mungon në dietat tona, që mbështet integritetin e lëkurës dhe flokëve dhe është i dobishëm për thonjët e dëmtuar dhe lehtë të thyeshëm. Poashtu është i nevojshëm për përmirësimin e fuqisë dhe funksionit të indeve lidhëse, kolagjenit dhe elastinës.
Bakri – mbështet enzimat kyçe që ndihmojnë prodhimin e malaninës (pigmentit të lëkurës), kjo mbron lëkurën nga rrezet e diellit dhe ndihmon në formimin e fibrave të forta dhe elastike të kolagjenit.
Prolyna & Lysina – amino acide që gjenden në proteina dhe ndihmojnë në formimin e shtresave të keratinës, kolagjenit dhe elastinës.
Zinku – një mineral i fuqishëm me efekt antioksdant me përfitime të shumta në përkujdesje të lëkurës, thonjëve dhe flokëve.

“Skin, Nails & Hair” është fituese e trefishtë e çmimeve për bukuri, duke përfshirë këtu edhe “Best Beauty Awards” në vitin 2009 dhe rekomandohet nga shumë gazetarë dhe ekspertë të bukurisë në mbarë botën.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Merret si shtojcë ushqimore për të rriturit, dy (2) tableta në ditë, preferohet gjatë ushqimit, ose sipas udhëzimit të mjekut. Të mos tejkalohen dozat e preferuara në udhëzim.

Indikatorët

  • Ndihmë për forcimin e flokëve dhe thonjve
  • Ndihmon në tonifikimin
  • qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0