045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Kino- Gotë Magjike me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Kino- Gotë Magjike 250 Gram

24.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Të tjera
ProdhuesiIndija
Sasia
1

Rreth Kino- Gotë Magjike

Shtojcë bimore bazuar në ekstrakt  kanelle për të rregulluar metabolizmin e glukozës.
Kino 280 gr
Për përdorim oral
Ndihmon në uljen e glukozës në gjak, kolesterolit dhe triglicerideve. Ajo gjithashtu kontribon në zbutjen e simptomave të diabetit: urinim të shpeshtë, rregullimin e Tretjes, ndjesi djegie në duart dhe këmbët.
Përfitimet shtesë në rregullimin e niveleve të glukozës në gjak Ky Produkt kino ka një efekt mbrojtës mbi qelizat beta pankreatike, duke rritur ndjeshmërinë e indeve në rregullim të glukozës, pavarësisht nga niveli i insulinës.
Është provuar klinikisht për të reduktuar nivelet e glukozës në gjak.
Një efekt shtesë pozitiv në njerëzit me diabet të tipit 2 është humbja e peshës pasi mund të përshpejtojë djegien e yndyrës.
Përveç efekteve të përshkruara pozitive, ekstrakti i kanellës mund të përdoret gjithashtu për të lehtësuar diarren, zorrës së trashë të irrituar dhe kolit ulceroz.
Përmban:                                                                                                          50 ml 100 ml
Ekstrakt i drurit Kino (Pterocarpus marsupium)
 14% tannin dhe fenol                                                                    7 g        14g
                                                                                                            
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Paralajmërimet: Doza ditore e rekomanduar nuk duhet të tejkalohet. Shtesat e të ushqyerit nuk janë zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mbani jashtë mundësive të fëmijëve të vegjël. Nuk rekomandohet për fëmijët më të vegjël se 3 vjeç, gratë shtatzëna, nënat infermierore dhe personat që janë tepër të ndjeshëm ndaj çdo përbërësi të produktit.
Ruajtja: Mbajeni produktin të mbyllur mirë në temperaturë dhome. Mos e përdorni kupën për më shumë se 45 ditë pas përdorimit të parë.
Afati i ruajtjes: Afati i ruajtjes i referohet një produkti të pahapur dhe të ruajtur siç duhet.
Prodhuesi: Holy Herbaceuticals, 202, Rezidenca Avadh, Nr. Prernatirth Derasar, Jodhpur, Satellites, Ahmedabad-380015, Indi
Udhëzime për përdorim: Mbusheni kupën me ujë në mbrëmje (50 ml), lini atë të qëndrojë brenda natës (8-10 orë) dhe pijeni 10-15 minuta para mëngjesit, dhe 10-15 minuta para darkës.
Pas 30 ditësh të përdorimit, Gervisheni me kujdes brendësinë e kupës dhe vazhdoni të përdorni për një tjetër 7-15 ditë.
Mos përdorni  më shumë se 45 ditë.
Pas 45 ditësh, merrni një  Kino të re.
Përdoret nga mosha 3 vjeqare

Indikatorët

  • Çrregullimet kronike si diabeti
  • E përshtatshme për diabetikët
  • Lufton diabetin e tipit 2
  • Ndihmon në proçesin e tretjes
  • Rregullon nivelin e kolesterolit dhe triglicerideve

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0