045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Kalcium Magnezium me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Kalcium Magnezium 1x100 Copa

9.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiSolgar
Sasia
1

Rreth Kalcium Magnezium

Kalciumi dhe magnezi varen nga njëri-tjetri për tretjen e duhur nga organizmi dhe së bashku janë komponentë kryesorë për nerva, kocka, muskuj, ligamente dhe tendine!

Kalciumi është një ushqim thelbësor që ndihmon në formimin dhe ruajtjen e shëndetit të kockave dhe dhëmbëve dhe luan rol të rëndësishëm në kontraktimin muskulor, enët e gjakut dhe funksionin e nervave.

Duhet të theksojmë një fakt: Vetëm 1% e sasisë totale të kalciumit që qarkullon në organizëm kërkohet për të mbajtur gjallë funksionet jetike që përmendëm më lart, ndërsa 99% depozitohet në kocka dhe dhëmbë ku janë dhe strukturat e kalciumit. Ky kalcium përdoret nga kockat për të vazhduar rimodelimin e tyre.

Marrja e kalciumit nga jashtë në formën e plotësuesve ushqimorë dhe aftësia e organizmit për ta përthithur janë dy gjëra të ndryshme.

Për këtë arsye Solgar ka prodhuar një formulë të posaçme që kombinon kalciumin dhe magnezin sepse magnezi rrit absorbimin e kalciumit nga trupi!

Magnezi është një mineral thelbësor për funksionimin e trupit tonë dhe është i nevojshëm për më shumë se 300 reaksione biokimike në trup. Ai ndihmon në funksionin normal të muskujve dhe nervave, në rregullimin e temperaturës së trupit, regullon tensionin e gjakut dhe shumë i domosdoshëm për shëndetin e kockave dhe thonjve.

Prandaj, merrni kalcium dhe magnez për kocka të forta dhe shëndet më të mirë!

Nuk përmban SHEQER, kripë dhe niseshte.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Merret si shtojcë ushqimore për të rriturit, të mirren tre (3) tableta në ditë, preferohet gjatë ushqimit ose sipas udhëzimit të mjekut. Të mos tejkalohen dozat e preferuara në udhëzim.

Indikatorët

  • Luan rol të rëndësishëm në formimin e proteinave dhe në funksionimin e shëndetshëm të muskujve
  • Mbështet formimin e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0