045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Hematinic Formula me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Hematinic Formula 1x100 Copa

16.19 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiSolgar
Sasia
1

Rreth Hematinic Formula

Është një kombinim unik i vitaminave dhe mineraleve i cili jep rezultate të shkëlqyera në trajtimin e anemisë. Ndihmon  ndërtimin e qelizave  të gjakut dhe në situata  të ndryshme i lufton  llojet e ndryshme  të anemisë. Ofron hekur, vitaminë B12, acid folik, vitaminë C  dhe ekstraktin e mëlçisë (të dehidratuar dhe me yndyrë) i jep një potencial të fortë  në  ndërtimimin  e  gjakut.

Hekuri –  një komponent thelbësor i hemoglobinës që merr pjesë në metablizëm dhe në prodhimin e rruzave të kuqe të gjakut, veçanërisht i rëndësishëm për shëndetin e grave shtatzëna dhe atyre në moshën riprodhuese.

Ekstrakti i mëlçisë– përdoret si shtojcë e hekurit për më shumë se një shekull, ai përdoret në trajtimin e pamjaftueshmërisë hepatike, hepatitit C dhe sëmundjeve të tjera virale.

Vitamina B12– është e lidhur me prodhimin e acetilkolinës, një neurotransmiter që ndihmon kujtesën dhe të mësuarit, kjo vitaminë parandalon dëmtimet nervore dhe ruan fertilitetin.

Acidi folik– lëndë ushqyese thelbësore në rregullimin e niveleve të homocisteinës, ndihmon në formimin e rruzave të kuqe të gjakut dhe pengon aneminë.

Vitamina C– funksionon si antioksidant dhe ndihmon në përthithjen e hekurit

Nuk përmban SHEQER, kripë dhe niseshte.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Merret si shtesë ushqimore për të rritur,tre (3) tableta në ditë. Preferohet gjatë ushqimit, ose sipas  udhëzimit të mjekut. Të mos tejkalohen dozat e preferuara në udhëzim.

Indikatorët

  • Hemorragjia
  • Humbja e gjakut gjatë menstruacioneve
  • Largon aneminë sideropenike dhe ndërton gjakun
  • Ndërhyrjet para dhe post operative
  • Ndihmon trupin tonë të jetë i shëndetshëm – parandalon aneminë
  • Pamjaftueshmëria renale
  • Shtatzania dhe laktacioni

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0