045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Ginkgo Biloba me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Ginkgo Biloba 1x60 Copa

20.79 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiSolgar
Sasia
1

Rreth Ginkgo Biloba

Çka është Ginkgo Biloba?

Në Europë dhe Shtetet e Bashkuara, përbërësit ginkgo janë ndër suplementet bimore më të shitura!

Ginko Biloba është bimë me histori të gjatë të përdorimit mjekësor tanimë e mbështetur edhe nga hulumtimet e fundit shkencore.

Ajo në mënyrë efikase mbështet qarkullimin e gjakut, furnizimin e qelizave me oksigjen dhe materie ushqyese, si dhe funksionimin e shëndoshë të trurit, kurse në anën tjetër është një antioksidues i fuqishëm dhe i mbron qelizat nga radikalet e lira.

Ginkgo mbron trupin në tërësi, përmirëson qarkullimin e gjakut në duar, këmbë dhe veçanërisht në tru, duke e bërë trupin dhe mendjen shumë më të gjallë dhe vigjilente.

Parandalon formimin e tumoreve dhe ndihmon në funksionimin e shëndoshë të trupit dhe organeve.

Ajo është gjithashtu bima medicinale më e përdorur për luftimin e sëmundjeve degjenerative të trurit dhe demencias!

Efektet e shumëfishta të Ginko Biloba në organizëm janë:
1. Mbrojtja e metabolizmit
2. Forcimi i sistemit imunitar
3. Ulja e inflamacionit
4. Përmirësimi i aktivitetit mendor dhe të trurit
5. Forcon kujtesën dhe koncentrimin
6. Ndihmon në marramendje
7. Ndikon kundër migrenës
8. Ul ndjenjat depresive
9. Lehtëson ankthin e përgjithshëm
10. Përmirëson të mësuarit dhe sjelljen sociale
11. Ngadalëson përparimin e sëmundjes së Parkinsonit dhe Alzheimerit
12. Rregullon mbarëvajtjen e aparatit të dëgjimit
13. Rregullon mirëfunksionimin e gjakut, relakson enët e gjakut
14. Përmirëson qarkullimin e gjakut në tru dhe në gjymtyrë
15. Zbut efektet negative të aktivizimit të trombociteve
16. Ndihmon glaukomën dhe dëmtimet e retinës
17. Përmirëson performancën seksuale

Rekomandohet për:
– Personat që kanë koncentrim të varfër, dobësim të kujtesës dhe aftësive intelektuale;
– Personat që kanë ndjenjë frike apo probleme me ankth;
– Personat që kanë problem me zhurmë në vesh;
– Personat që kanë problem me kokëdhimbje, konfuzion apo marramendje;
– Të moshuarve, për ti ruajtur funksionet e trurit;
– Personat që përballen me raste të ngarkesave të mëdha;
– Personat që shpesh përjetojnë se gjymtyrët e tyre janë të ftohta dhe se vështirë ngrohen;

Nuk përmban SHEQER, kripë dhe niseshte.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Merret si shtojcë ushqimore për të rriturit , një (1) kapsulë në ditë, e preferueshme gjatë ushqimit ose sipas udhëzimit të mjekut. Të mos tejkalohen udhëzimet e përdorimit.

Indikatorët

  • Mbështetjen e funksioneve kognitive
  • Ndihmon te dobësimi i qarkullimit të gjakut në ekstremitete
  • Përmirëson qarkullimin e gjakut në tru

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0