045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Gentiana Violet 0.5% me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Gentiana Violet 0.5% 10 Mililitra

1.79 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Pika
ProdhuesiMaxivita
Sasia
1

Rreth Gentiana Violet 0.5%

Gentian Violet është një bojë antiseptike që përdoret për të trajtuar infeksionet kërpudhore të lëkurës (p.sh., kruajtja, këmbët e atletit). Ajo gjithashtu ka efekte të dobëta antibakteriale dhe mund të përdoret në shkurtime të vogla dhe goditje për të parandaluar infeksionin. Para përdorimit, pastroni zonën e prekur. Sigurohuni që zona të jetë e thatë para se të përdorni këtë medikament. Duke përdorur një shtupë pambuku për të shmangur errësirën e duarve, përdorni vjollcën gentian në zonën e prekur, zakonisht një herë ose dy herë në ditë. Aplikoni vetëm në zonën e prekur, dhe shmangni lëkurën e shëndetshme përreth.
Lani duart menjëherë pas përdorimit përveç nëse zona që trajtohet përfshin duart. Shmangni marrjen e produktit në fytyren tuaj. Nëse ilaçi spërkat,pastrojeni  zonën menjëherë me ujë të pastër për të paktën 15 minuta. 
Kërkoni kujdes mjekësor .
Mos e mbuloni zonën me fashë plastike ose të papërshkueshëm nga uji. Mbulimi i zonës mund të rrisë rrezikun e acarimit të lëkurës.
Ky produkt është për përdorim vetëm jashtë trupit. Mos aplikoni brenda gojës, hundës ose veshëve përveç nëse drejtoheni nga mjeku juaj. Ky mjekim është një ngjyrë dhe do të njollosë lëkurën dhe veshjen. Mos aplikoni për plagë të hapura (ulcerat e lëkurës). Kjo mund të shkaktojë “tattooing” të përhershëm të lëkurës.
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Ndiqni të gjitha udhëzimet në paketimin e produktit.

Indikatorët

  • Antibakterial
  • Antiinflamator

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0