045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni FosfoGlutina B6 me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

FosfoGlutina B6 1x60 Copa

17.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiBaldacci
Sasia
1

Rreth FosfoGlutina B6

FOSFOGLUTIN me vitaminë B6, fosfor, kalcium dhe magnez.
Fosfoglutina B6 është një shtojcë ushqimore që përmban vitamina, minerale dhe aminoacide.
Fosfoglutina B6 është në formën e tabletave dhe tregohet në situata të lodhjes intelektuale, vështirësi përqëndrimi dhe kujtesa.
Fosfoglutin B6 ka në përbërjen e saj përbërjen e kalciumit pidolate, piridoksinë hidrokloride (vitaminë B6), L-glutamine, fosilet ditetraetil amoni, xhelatinë dhe magnez.
Vitamina B6 dhe magnez kontribuojnë në uljen e lodhjes, si dhe në funksionimin normal të sistemit nervor dhe të funksionit psikologjik. Kurse Kalciumi dhe fosfori kontribojnë në metabolizmin energjetik.
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Nuk rekomandohet në rast të mbindjeshmërisë ose alergjisë ndaj ndonjë përbërësi të formulimit.
– Nuk rekomandohet gjatë shtatzënisë dhe laktacionit.
– Nuk rekomandohet për fëmijët
– Në rastin e sëmundjes së veshkave ose të mëlçisë, të fillojë të marrë këtë produkt vetëm me mjekun ose farmacistin rekomandim.
– reaksionet anësore mund të ndodhë gastrointestinal (përzier, të vjella, dhimbje barku dhe anoreksi)
Marrja e rekomanduar ditore: 4 tableta në ditë.
Merrni  nga 2 tableta në të njëjtën kohë me një gotë ujë.

Indikatorët

  • Forcon koncentrimin, motivimin dhe kujtesën
  • Largon lodhjen dhe plogështinë
  • Ndihmon në funksionimin e shëndetshëm nervor
  • Ofron forcë dhe energji për trupin e njeriut

Kundërindikatorët

  • Vjellje

Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0