045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Floradix Me Hekur me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Floradix Me Hekur 250 Mililitra

13.79 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Shurup
ProdhuesiSalus
Sasia
1

Rreth Floradix Me Hekur

Floradix

Suplement dietal.

Tonik me hekur, vitamin dhe ekstrakte bimore.

Hekuri shtesë për fëmijë, të rritur, gra shtatëzana dhe nëna gjidhënëse.

Përmbanë Hekur organik, vitamin C, ekstrakte bimore për absorbim më të mire.

Nuk shkakton pengesa në tretje.

Nuk përmbanë alkool, shtesa artificiale as lëndë konservuese.

Hekuri nevojitet të konsumohet çdo ditë ashtu që organizmi i juaj të zhvillohet dhe të funksionojë siç duhet, ndërsa në faza të ndryshme të jetës suaj nevojiten sasi të ndryshme të tij. Hulumtimet kanë treguar se varfërimi i rezervave të hekurit është përgjegjës për shumë probleme shëndetësore:

– Rënia e fertilitetit lidhet shpeshhere me zvogëlimin e rezervave të hekurit.

– Para dhe gjatë shtatzënisë sasia e vogël e hekurit mund të jetë përgjegjëse për zhvillimin jo të duhur të placentës dhe lindjen e foshnjave para kohe dhe me peshë të vogël.

– Tek foshnjat dhe fëmijët sasia e vogël e hekurit mund të ndikojë në prodhimin e pamjaftueshëm të rruazave të kuqe të gjakut, të cilat janë të domosdoshme për një rritje të shëndoshë.

– Tek fëmijët që sapo kanë marrë këmbët dhe fëmijët e moshës shkollore mungesa e hekurit mund të ndikojë në shfaqjen e vështirësive për të mësuar, problemeve me kujtesë dhe sjellje, si dhe mund të shkaktojë vonesë në zhvillim.

– Në mes moshës 15 dhe 55 vjeç cikli menstrual, shtatzënia dhe laktacioni e shtojnë nevojën për hekur.

– Si tek meshkujt ashtu edhe tek femrat e moshës mbi 59 vjeç, mungesa e hekurit është bërë njëra prej defiçiencave më të shpeshta për shkak të zvogëlimit të aftësisë së organizmit për të absorbuar nutrientët.

– Atletët dhe ata që ushtrojnë rregullisht humbin hekur përmes djersës dhe traktit tretës, duke u rrezikuar kështu nga zhvillimi i defiçiencës (mungesës) së hekurit dhe ulja e qëndrueshmërisë.

Një në katër gra të përfshira në hulumtim kishte vlerë nën 15 mikrogramë dhe çdo e dyta nën 40 mikrogramë hekur në një decilitër gjak. Vlerat e hekurit për gratë këshillohet të jenë nga 50 deri 170 mg., si dhe nga 65 deri 176 mg. në një decilitër gjak te burrat.

Suplementet dietale nuk janë zëvendësim për shujtat e rregullta ditore.

Produkt Gjerman.

 

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Kujdes!

Mos të pihet drejt prej shishës.

Mos tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Pas hapjes të ruhet në friorifer.

Të konsumohet për 4javë pas hapjes.

Udhëzime:

Të tundet para përdorimit.

Përdoreni kapakun matës.

Fëmijët 1-5vjeç: 5ml në ditë, preferohet para ushqimit.

Fëmijët 6-12vjeç: 10ml në ditë, preferohet para ushqimit.

Të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç: 2x10ml në ditë, preferohet para ushqimit në mëngjes dhe në mbrëmje.

250=25doza x 10ml

Të ruhet ne temperature deri 25C.

Të mbahet largë fëmijëve.

Indikatorët

  • Ndihmon trupin tonë të jetë i shëndetshëm – parandalon aneminë
  • Te mungesa e hekurit

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0