045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Flexonorm 30Tableta me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Flexonorm 30Tableta 1x30 Copa

19.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiOnovo
Sasia
1

Rreth Flexonorm 30Tableta

Flexonorm Tableta 
Mirëqenie për kocka, nyje dhe kërce!
Dobitë kyçe
Ofron mirëmbajtje te rregullt te kockave
Ndihmon lëvizshmërinë dhe fleksibilitetin e nyjeve.
Ndihmon në reduktimin e ënjtjeve të dhimbshme në nyje.
Ndihmon në kthimin e funksionit normal të kockave pas osteoartritit, bursitisit dhe tendonitisit.
Nyjet janë pikat kontaktuese mes më shumë se 200 kockave dhe janë të formuara për të lejuar lëvizjen. Skajet e këtyre kockave dhe nyjeve mbulohen nga kërci dhe lëngu sinovial. Lëngu mban kërcet të shëndetshme dhe i mundëson nyjeve të lëvizin pa probleme.
Përmbajtja për dy tableta                    Sasia në mg                        
Vitamin D (në formë cholekalciferoli) 10µg                                        
Kalcium (në formë kalcium karbonati) 800mg                                           
Magnez (në formë oksid magnezi)         200mg                                            
Zink (në formë zink oksidi)                         8mg                                                  
Glukosaminë HCl                                         800mg
Kondroitin sulfat                                    100mg
Natrium                                                         15mg                                            
Përbërësit tjerë: mikrokristalinë celulozë, natrium kroskarmelozë, acid stearik, magnezium stearat, silica dhe film mbështjellës. 
Glukozamina dhe kondroitina janë komponente të rëndësishme strukturore të kërcës, një ind lidhës i cili vepron si mbrojtës midis nyjeve dhe kockave. Shkatërrimi i kërcit ndodhë kur nivelet e këtyre komplekseve fillojnë të bien. Prania e kalciumit, magnezit, vitaminës D3 dhe zinkut rrit mirëqenien e nyjeve në një nivel më të lartë.
Glukozamina është një substancë natyrale e cila prodhohet ne trupin tonë dhe formon komponente të quajtura proteoglikane dhe glukozaminoglikane. Kërcet përbëhen nga këto komponente që janë të nevojshme për të mbrojtur kockat në nivel të nyjeve duke lejuar lubrifikimin.
Kondroitin sulfati stimulon rigjenerimin e kërcit, i cili është indi lidhës që mbështjellë skajet e kockave brenda nyjeve. Ai është thelbesor për sigurimin e lëvizjes kërcë/kocka pa fërkime.
Kalciumi në kombinim me magnez, zink dhe vitaminë D3 siguron mirëmbajtjen e rregullt të kockave. Kalciumi është mineral i rëndësishëm që luan një rol thelbësor në shëndetin e kockave dhe të dhëmbëve. Magnezi është mineral dhe është jetik për zhvillimin dhe mirëmbajtjen e duhur të kockave. Prania e magnezit në formulën tonë është thelbësore për transportin e kalciumit nëpër membranat qelizore. Zinku ndihmon rritjen normale dhe riparimin e indeve rreth nyjeve dhe mbështet funksionin e enzimeve të nevojshme për ndërtimin e matrikist kockor. Vitamina D3 ndihmon në absorbimin efikas të kalciumit.
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Nëse jeni shtatzënë, gjidhënëse  ose merrni 
barna të tjera, konsultohuni me mjekun tuaj para përdorimit. Mos e
përdorni nëse jeni alergjik ndaj peshkut ose produkteve të peshkut. Ndaloni
përdorimin dhe konsultohuni me mjekun nëse ndodhin ndonjë reaksion alergjik.
Mbajeni larg fëmijëve. Mos e përdorni nëse vula nën kapak është thyer ose
mungon.

Udhëzimet e përdorimit: Merret si shtojcë ushqimore për të rritur, një (3) tabletë në ditë shoqëruar me ushqim, apo sipas rekomandimit të mjekut

Indikatorët

  • Dëmtime të shoqëruara me hematoma, ënjtje dhe inflamacion
  • Efekt pozitiv në ngurtësinë dhe tensionin e muskujve, nyjeve dhe eshtrave
  • Mundëson lëvizje komode të pacientëve që vuajn nga sëmundjet degjenerative siç janë Osteoartriti dhe Arthriti rehumatoid

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0