045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Cod Liver Oil me vitamina A dhe D me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Cod Liver Oil me vitamina A dhe D 200 Copa

12.99 10.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiSANCT BERNHARD
Sasia
1

Rreth Cod Liver Oil me vitamina A dhe D

Kapsulat me Vaj të mëlqisë së merlucit me vitamina A dhe D
Disa njerëz kujtojnë me tmerr: në të kaluarën mjaftonte një lugë çdo ditë të vajit të mëlçisë që të ngulfaste nga një erë e rënd. Por tash kapsulat janë pa aromë të keqe, tash kanë shije neutrale dhe vaji i mëlçisë e ka humbur atë duhmën që e kishte dikur.
Është e padiskutueshme: vaji i mëlçisë ofron shumë përfitime shëndetësore. Përveç vitaminës A dhe vitaminës D, vaji i mëlçisë gjithashtu përmban acide yndyrore të pangopura. Zëvendësimi i acideve yndyrore të ngopura me acide yndyrore të pangopura në dietën e përditshme kontribuon në ruajtjen e nivelit normal të kolosterolit në gjak.
Vitamina A – është shumë e rëndësishme për mbajtjen e lëkurës dhe mukozave të shëndetshme si dhe ruajtjen e shikimit të mirë, për metabolizmin e hekurit dhe për një sistem të shëndetshëm imunitar vital.
Vitamina D kontribuon në përfshirjen e kalciumit dhe fosforit në indet e eshtrave, duke ndihmuar në ndërtimin dhe mirëmbajtjen e eshtrave dhe dhëmbëve të qëndrueshëm, sa më të shëndetshëm.
Çdo kapsulë përmban 500 mg vaj të mëlçisë, me 400-600 I.U., Vitaminë A dhe 40-60 I.E. Vitaminë D3.
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Merrni 2 kapsula 3 herë në ditë me lëng.

Indikatorët

  • Efekt pozitiv në ngurtësinë dhe tensionin e muskujve, nyjeve dhe eshtrave
  • Forcon sistemin imunitar
  • Ndihmon në metabolizmin e yndyrave dhe karbohidratev

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0