045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Calcium, Magnesium & Zinc me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Calcium, Magnesium & Zinc 1x90 Copa

18.89 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiNatures aid
Sasia
1

Rreth Calcium, Magnesium & Zinc

Specialistët e shëndetësisë e kanë theksuar gjithmonë rëndësinë e përfshirjes së një sasie të mjaftueshme të vitaminave dhe mineraleve në dietën tonë të përditshme, si zink, kalcium, dhe magnez. Këto tre minerale janë nga më të rëndësishmit për ruajtjen e një shëndeti të mirë. Magnezi kontribuon në absorbimin e kalciumit nga trupi, ndërsa zinku në mënyrë aktive mbështet sistemin imunitar të trupit. Por njihuni me 5 përfitimet më të rëndësishme shëndetësore të magnezit…

1. Magnezi parandalon osteoporozën

Studimet e shumta kanë dëshmuar se kalciumi me magnezin forcon kockat.

2. Magnezi parandalon sëmundjet kardiovaskulare

Një nga përfitimet më të rëndësishme të magnezit është kontributi që jep në uljen e rrezikut të sëmundjeve koronare të zemrës. Studimet kanë treguar se sasia e duhur e magnezit mund të reduktojë shanset e prekjes nga sulmet në tru. Mungesa e magnezit rrit rrezikun e çrregullimeve në rrahjet e zemrës, që shton rrezikun e komplikacioneve pas një ataku kardiak.

3. Magnezi rregullon problemet me hipertensionin

Magnezi luan një rol të rëndësishëm në rregullimin e tensionit të gjakut. Frutat dhe perimet, të cilat konsiderohen si burime të mira të magnezit, lidhen vazhdimisht me uljen e tensionit të gjakut.

4. Magnezi trajton diabetin

Studimet kanë treguar se personat me mungesë magnezi rrezikohen të preken nga diabeti i tipit 2. Ky mineral ndihmon në metabolizmin e karbohidrateve dhe ndikon në aktivitetin e insulinës, duke kontrolluar nivelin e sheqerit në gjak. Është provuar se për çdo 100 miligramë të shtuar në sasinë ditore të magnezit, risku për t\’u prekur me diabetin e tipit 2 u ul me 15 për qind.

5. Magnezi trajton migrenën, pagjumësinë dhe depresionin

Përfitimet e mëdha që sjell magnezi për organizmin tonë përfshijnë gjithashtu trajtimin e migrenës, pagjumësisë, dhe simptomave të depresionit. Magnezi është i njohur gjithashtu dhe në lehtësimin e disa gjendjeve emocionale si stres, ankth dhe zemërim.

Një tablet përmbanë:

Kalcium 800mg, Magnesium 400mg, Zink 15mg.

100% Bio dhe nuk ka kunderindikacione apo efekte anësore.

Pa sheqer, pa gluten dhe pa ngjyrues artificial.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Indikatorët

  • Forcon sistemin imunitar
  • Mbështet formimin e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm
  • Për marrje të ekuilibruar të elektroliteve
  • Për më shumë energji dhe fuqi
  • Rritë rezistencën ndaj stresit dhe lodhje fizike

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0