045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Axonol 30 Kapsula me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Axonol 30 Kapsula 1x30 Copa

17.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiOnovo
Sasia
1

Rreth Axonol 30 Kapsula

Axonol përfshin: Vitamin B-complex dhe omega-3 për
funksionimin normal të trurit dhe sistemit nervor, si dhe aminoacidet për
ruajtjen e një performance të mirë mendore.

 

Dobitë

•          Përmirëson vëmendjen dhe përqendrimin

•          Ndihmon qartësinë mendore

•          Përmirëson memorien

•          Ndihmon rritjen e aftësisë perceptuese që humbet me kalimin e moshës

•          Ndihmon në rivendosjen e gjendjes emocionale të qëndrueshme

 

Përmbajtja:  Thiamin (në formë të thiamin
mononitrat)   7.5mg,  Vitamin B6 (në formë piridoxin HCl)  10mg, Vitamin B12 (si metilkobalaminë) 150 mcg , Vaj peshku me
rafinim të lartë (5.4% EPA, 3.6% DHA, 18% Omega 3)  50mg,   DMAE bitartarat  75mg,   Acetil L-karnitinë (si acetil L-karnitinë HCl)  100mg,  L-tyrozinë  150mg,  N-acetil cisteinë    150mg.

 

Përbërësit tjerë: gjelatinë, miell misri, acid stearik,
stearat magnezi dhe silica.

 

Vitamina B1, B6 dhe B12 janë vitamina të tretshme në ujë, të
cilat eliminohen përmes  urinës dhe për
këtë arsye duhet të zëvendësohen më shpejtë. Ato mbështesin metabolizmin
energjetik dhe funksionimin e shëndetshëm nervor. Vitamina B1 përmirëson
funksionimin normal të qelizave T dhe është e nevojshme për zhvillim dhe
funksion normal te trurit. Vitamina B6 promovon krijimin normal të hormoneve që
janë te rëndësishme për funksionimin e trurit dhe inkurajon absorbimin e duhur
të vitaminës B12. Vitamina B12 ndihmon në ruajtjen e mbështjellësit proteinik
mielinës që rrethon nervat. Mungesa e saj mund të çojë në humbje të kujtesës
dhe probleme të tjera njohëse.

Vaj i peshkut shumë i rafinuar përmban dy acide yndyrore
omega-3: acidin docosahexaenoic (DHA) dhe acidin eikosapentaenoik (EPA). Këto
acide yndyrore lidhen me përfitime të ndryshme shëndetësore, veçanërisht me
shëndetin e trurit. Prezenca e këtyre dy acideve yndyrore është e lidhur me
funksionin e përmirësuar të trurit dhe humorin e mirë.

 

L-Tyrozina është një amino acid i joesencial i cili
prodhohet nga trupi ynë. Acetil-L-carnitine është një formë e modifikuar e
L-Carnitines. Kjo siguron absorbimin më të mirë te këtij kompleks në
qarkullimin e gjakut. N-Acetyl-L-Cysteine vjen nga aminoacidi L-Cysteine. Këto
aminoacide promovojnë shëndetin mendor duke përmirësuar njohjen, vigjilencën
dhe duke ulur humbjen e kujtesës që lidhet me moshën. DMAE (dimetilamionetanol)
është një amino alkool natyral natyror që është i pranishëm në sasi të vogla në
tru. Kjo përbërje është e nevojshme për prodhimin te kolinës, e cila është një
pararendës për acetilkolinën, përgjegjës për kujtesën dhe aktivitetin e
muskujve.

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

PARALAJMËRIM: Nëse jeni shtatzënë, gjidhënëse  ose merrni  barna të tjera, konsultohuni me mjekun tuaj para përdorimit. Mos e përdorni nëse jeni alergjik ndaj peshkut ose produkteve të peshkut. Ndaloni përdorimin dhe konsultohuni me mjekun nëse ndodhin ndonjë reaksion alergjik. 
Mbajeni larg fëmijëve. 

Merret si shtojcë ushqimore për të rritur, një (1) kapsulë
në ditë shoqëruar me ushqim, apo sipas rekomandimit të mjekut.

Indikatorët

  • Forcon koncentrimin, motivimin dhe kujtesën
  • Ndihmon në mbajtjen e funksionit të memories dhe perfomancës së trurit tek fëmijët
  • Për përqendrim dhe vëmendje

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0