045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Alfa Omega-3 1000mg me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Alfa Omega-3 1000mg 1x100 Copa

12.99 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Kapsula
ProdhuesiAlfa Vitamins
Sasia
1

Rreth Alfa Omega-3 1000mg

Përmbanë 1000mg të vajit të koncentruar të peshkut me 300mg acide yndyrore omega-3, prej të cilave DHA dhe EPA janë 250mg.

DHA dhe EPA kontribuojnë në funksionin normal të sistemit kardiovaskular.

Efekti i dobishëm merret kur arrihet doza ditore prej 250mg të DHA+EPA.

Shëndeti i zemrës është shumë i rëndësishëm për ruajtjen e shëndetit të organizmit në tërësi. Kujdesi për shëndetin e zemrës do të përmirësoj cilësinë e jetës, prandaj për shëndetin e zemrës duhet të mendojmë me kohë.

Rekomandohet lënia e duhanit, rregullimi i yndyrnave në gjak, rregullimi i shtypjes së gjakut, dhe rregullisht të bëhen aktivitete fizike për mirmbajtje të peshës trupore.

Por rekomandim i parë është ndryshimi i të ushqyerit dhe zvoglimi i marrjes së yndyrnave të ngopura dhe kolesterolit, rritja e konsumimit të pemëve, perimeve, fibrave, minervale ushqyese bazike dhe marrja e acideve yndyrore OMEGA-3.

Është shumë e rëndësishme të theksohet se një reduktim i vetëm një prej faktorëve të rrezikut mund, POR nuk do të thotë se parandalon sëmundjet kardiovaskulare.

Një zemër e shëndoshë do të thotë një jetë e gjatë!

info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Rekomandohet 1 kapsulë në ditë.

Indikatorët

  • Ka një efekt mbrojtës në enët e gjakut, forcon muret e kapilarëve dhe venave, ka efekt pozitiv në tonin enëve të gjakut
  • Luan një rol të rëndësishëm në shëndetin kardiovaskular dhe në sistemin nervor
  • Mbështet zemrën e shëndetshme dhe enët e gjakut
  • Rregullon nivelin e kolesterolit dhe triglicerideve

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0