045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

info Ky suplement është në dispozicion pa recetë. Megjithatë, ju duhet të përdorni Alfa Calcium Magnesium Zinc + Vitamina D3 me kujdes për të arritur rezultatet më të mira prej tij.

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Alfa Calcium Magnesium Zinc + Vitamina D3 1x30 Copa

7.19 €

Kategoria
Forma
Farmaceutike
Tableta
ProdhuesiAlfa Vitamins
Sasia
1

Rreth Alfa Calcium Magnesium Zinc + Vitamina D3

Kjo shtesë dietetike është një formulë që kombinon kalcium, magnez dhe zink së bashku me vitaminën D, e cila është thelbësore për fiksimin e kalciumit në trup.
Kalciumi është jetik për zhvillimin dhe forcimin e eshtrave dhe për të ruajtur shëndetin e mirë të dhëmbëve dhe nivelin e duhur të gjakut të koagulimit. Gjithashtu është i përfshirë në lëvizjen e muskujve dhe impulset nervore.
Magnezi ndihmon absorbimin e kalciumit dhe kaliumit dhe nevojitet për prodhimin e energjisë në trup. Parandalon kalcifikimin e indeve të buta dhe mbështet arteriet, veçanërisht gjatë ndryshimeve të papritura të presionit të gjakut. Është gjithashtu e rëndësishme për formimin e eshtrave dhe metabolizmin e mineraleve dhe karbohidrateve.
Zink ndihmon në funksionimin e prostatës dhe zhvillimin e organeve riprodhuese. Rregullon veprimtarinë e gjëndrave të yndyrës  dhe kërkohet për formimin e kolagjenit. Është një komponent i insulinës që nevojitet për të lehtësuar përdorimin e glukozës si energji në trup, dhe në përgjithësi për ushqyesit që do të përdoren gjatë metabolizmit. Është thelbësore për formimin e kockave dhe për të ruajtur përqendrimin e duhur të vitaminës E, si dhe për të rritur thithjen e vitaminës A.
info Ju lutem informoni mjekun/farmacistin tuaj nëse jeni duke marrë ose keni marrë barna të tjera koheve te fundit, duke perfshire barna qe merren pa receten e mjekut.

Kujdes në këto raste

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar pa u konsultuar me mjekun. Njerëzit që vuajnë nga gurët në veshka duhet të konsultoheni me një mjek para se të konsumoni këtë shtesë. 
Nuk duhet të konsumojnë alkool ose kafe së bashku me të.
Të rriturit: Merrni një (1) kapsulë çdo ditë si një shtojcë dietë, e preferuar me një vakt.

Indikatorët

  • Ekspozim të pamjaftueshëm ndaj diellit
  • Mbulon mungesën e vitaminave, mineraleve dhe vlerave ushqyese në trupin e njeriut
  • Ngadalsimin e procesit të demineralizimit të eshtrave
  • Pamjaftushmëria e vitaminës D

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Artikujt e ngjajshme

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0