045600222

person

Nese vetem keni llogari ju lutem kycuni. Ose kycuni permes rrjeteve sociale.

Kyçu

Nese jeni perdorues i ri ju lutem regjistrohuni

Regjistrohuni

Bisedo në chat

Dr. Ardita për cdo këshillë rreth suplementeve
045600222
045600222

© 2017 Pa recept.com. All rights reserved

Viber: 045600222

WhatsApp: 045600222

Acnet azelike 30ml 30 Mililitra

13.99 €

Kategoria
ProdhuesiBionike
Sasia
1

Rreth Acnet azelike 30ml

Trajtim për lëkurë me tendencë Akneike 30 ml
Acnet-Krem për përdorim lokal për trajtimin dhe parandalimin e aknes, e përshtatshme dhe për rastet kur akneja qëndron e inflamuar për një kohë të gjatë. Kremi ka efekt keratolitik dhe normalizues te sebumit, si dhe parandalon formimin e pustulave te inflamuara te aknes. Mekanizmi I veprimit te kremit I dedikohet  struktures se kompleksit lamellar (SISTEM AZETRAP) I cili duke punuar ne menyre sinergjike me acidin glikolik rrit kohezgjatjen e aktivitetit te produktit ne lekure, ne te njejten kohe, acidi azelaik nxit dhe intesifikon veprimin eksfoliativ te lekures. Produkti gjithashtu eshte ideal ne trajtimet afatgjata te aknes dhe I domosdoshem ne terapite e kombinuara me medikamente ne rastet e agravuara.
Permbajtja: 
Acid glikolik, acid azelaik, magnesium dhe aluminum hydroksi azelate (Azetrap SystemTM), acid salicilik, karnosine, Beta-glukan, vitamin E acetate. 
Eksipient: stabilizues emulsion, uje I sterilizuar q.s. deri ne 100.

Preferohet
aplikimi I kremit në darkë, pasi të keni pastruar fytyren butesisht.

Sugjerohet përdorimi I produkteve  pastruese jo agresive për lëkuren.

Kremi lihet të veproje gjatë gjithë nates në lëkure për një  rezultat më të mirë.

 

Indikatorët

  • E bën lëkurën më të butë, më të tonifikuar dhe më të hidratuar
  • Tek aknet

Kundërindikatorët


Shpërndaje në rrjete sociale


Porosi e shpejt - Porositni këtë produkt me vetëm një klik (Transporti 2€).

Vitastiq

Pajisja e parë në Kosovë për matjen e vitaminave dhe mineraleve

View more

Abonohu për të pranuar ofertat dhe suplementet më të fundit nga platforma jonë.


Shporta 0
Shporta

Totali

0